21ST CENTURY SKILLS AND DIGITAL

Нашиот проект има за цел да ги развие учениците во широк опсег на области, вклучувајќи секојдневни животни вештини, вештини од 21 век, дигитална писменост, соработка, споделување, емоционално водство и свесност, традиционални детски игри, наука и математика. На овој начин нашите студенти ќе станат понезависни, посамоуверени и разноврсни поединци. Нашиот проект ќе им помогне на студентите да развијат вредни вештини како што се емпатија, толеранција и културна свест со тоа што ќе се осигури дека имаат можност да споделуваат различни култури, животни стилови и искуства. Во исто време, ќе ги направи студентите подобро опремени во дигиталниот свет преку зголемување на научната писменост и дигиталните компетенции. Нашиот проект ќе им помогне на студентите да ја развијат својата способност да се справат со предизвиците со кои ќе се соочат во иднина и да ги претвори во поединци кои активно и свесно придонесуваат за подобар свет. Наставници кои работат на проектот Елена Максимовска, Соња АпостоловскаТрајковска, Александра Мирчевска, Биљана Белогаска.