Техничко образование 30.03.2020-17.04.2020

Добар ден на сите ученици, по предметот ТО денеска треба да научиме за техничките средства во домаќинството, како да ги користиме, како да се заштитиме при нивното користење, потребно е да ја погледнете презентацијата, потоа да се потрудите да направите мал проект во вашата тетратка, (види страна 59 од учебник или од презентацијата) доколку неможете да најдете сликички од апаратите може истите да ги нацртате со молив. Размислете со кој апарат кој го имате дома може да уништувате бактерии и вируси? Ги чекам вашите мали проекти.

Вашите одговори може да ми ги испратите на следнава адреса promolab.sk@gmail.com ‌ задолжително ставете го вашето име и презиме, одделение и училиште како би знаел кој ми праќа одговор.